خانه » نورگیر Skylight » نورگیر (Skylight)

نورگیر (Skylight)

 نورگیر (Skylight) شرکت ساینت

نورگیر یا Skylight به کرتین وال سقفی می گویند که امکان تأمین نور مورد انتظار طراحی را ممکن می سازد. نورگیر های سقفی باز شونده برای تهویه هوا و تأمین نور طبیعی از سقف بسیار مناسب هستند.در نورگیرها عایق بودن بسیار حائز اهمیت می باشد تا ضمن جلوگیری از ورود آب به داخل سازه، از هدر رفت انرژی و همچنین ورود گرد و غبار جلوگیری نماید.

از دیگر مزایای اسکای لایت ها می توان به فراهم کردن رابطه بصری به محیط بیرون نسبت به ساکنان داخلی اشاره کرد. بسته به نیاز مشتری می توان نورگیر ها را برای موارد استفاده مختلف با انتخاب نوع شیشه بکار برد به عنوان مثال بعضی از موارد استفاده عملکرد حرارتی را افزایش می‌دهند، بعضی‌ها بر حفظ کردن و به کارگیری پتانسیل روشنایی تمرکز کرده‌اند و بعضی‌ها برای بالا بردن استحکام، دوام، مقاومت در برابر حرارت و دیگر مقیاس‌های عملکردی طراحی می‌شوند.

نورگیر نورگیر (Skylight) pyramid skylight 4

نمونه اسکای لایت اجرا شده توسط شرکت ساینت

نورگیرها با توجه به شکل های مختلف که معمولا شکلی سه بعدی را شامل می شوند به صورت های مختلف طراحی و اجرا می گردند.

این اشکال به صورت ساده شیبدار ،استوانه ای ، کروی، استوانه چند ضلعی، هرم و دیگر اشکال هندسی خواهد بود که هرکدام از آن ها در اجرا نیازمند طراحی دقیق و المان های خاص به خود می باشد.

نکات حائز اهمیت در طراحی این سیستم به گونه ایست که هرچه از مدول های با ابعاد بزرگ تر استفاده گردد نتیجه کار زیبایی فزاینده ای خواهد داشت، ضمن آنکه استفاده از مدول هایی که از الگوهای خاص هندسی تبعیت می نمایند اجتناب ناپذیر است.برای پرهیز از شکست شیشه ها در مدول های بزرگ غالبا از شیشه های چند لایه سکوریت و لمینیت استفاده می گردد.خصوصا لمینیت کردن شیشه ها با توجه به استقرار سقفی و شیب دار آن ها جهت پرهیز از ریزش قطعات شیشه در شکست احتمالی و جلوگیری از بروز خطرات برای افراد، ضروری می باشد.

شرکت ساینت (Saint-co) با داشتن تجربه فراوان در طراحی و اجرای (Skylight) آمادگی همکاری در پروژه های مربوطه را دارد.

تمامی مراحل از ساخت تا نصب توسط اکیپ حرفه ای این شرکت و به صورت پیش ساخته و در سریع ترین زمان ممکن انجام می پذیرد و جای هیچگونه نگرانی بابت عایق نبودن و یا کیفیت کار نیست.تمامی لاستیک های مصرفی از نوع EPDM و درجه یک می باشند.

در زیر تصویر تعدادی از پروفیل ها و اسکای لایت های اجرا شده به مساحت سطح قاعده ۸۰ متر مربع به طور یکپارچه قابل ملاحظه است 

ساخت اطاقک های شیشه ای عایق و بسیار زیبا در هر طرح و رنگ

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره سریع