خانه » نمای ساختمان » نمای کرتین وال | Step Unit

نمای کرتین وال | Step Unit

نمای کرتین وال فریم لس (Step Unit)

نمای کرتین وال step unit نمای کرتین وال نمای کرتین وال | Step Unit M41PNGیکی دیگر از زیباترین و مطمئن ترین نماهای ساختمانی که از ترکیب پروفیل های لامل (عمودی) و ترنزوم (افقی) و شیشه های دو جداره یا سه جداره تشکیل می گردد نمای کرتین وال فریم لس Step Unit است.از مهمترین جذابیت های این نوع از نمای کرتین وال امکان اجرای آن در ساختمان های بسیار مرتفع است و مدول ها جدا از هم در محیط کارگاهی با دقت بسیار زیاد تولید و پس از ترکیب با شیشه جهت نصب به محل پروژه منتقل می گردد

در این نوع از نمای کرتین وال امکان اصلاح مدول ها در صورت شکستگی در نما را راحت تر فراهم می نماید و با توجه به هم رنگ بودن آلومینیوم دور مدول ها با رنگ شیشه ها رویت نمای یکسانی را برای بیننده فراهم می نماید.

نمای کرتین وال نمای کرتین وال نمای کرتین وال | Step Unit step unit

اصطلاح Step Unit در این نوع از نمای کرتین وال به مفهوم ساختار شیشه دوجداره یا سه جداره پله ای در مدول های این نوع از نما می باشد که بیرونی ترین سطح شیشه در این مدول ها نسبت به سطح های داخلی از مساحت بیشتری برخوردار می باشد.

 

کرتین وال (Curtain Wall) به معنای دیوار شیشه ای است که ضمن عایق حرارتی بودن با ایجاد فاصله مابین فضای داخل ساختمان ها (سازه )و قسمت بیرون آن نسبت به تامین نور از یک طرف و زیباسازی ساختمان از طرف دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

نمای کرتین وال یکی از مدرن ترین نماهای موجود صنعت ساختمان درقرن اخیر می باشد. با توجه به مشخصات فنی سازه ها و شرایط اقلیمی هر کشور کاربردهای  متفاوتی را شامل می گردد.

۱– ساختار نمای کرتین وال (Curtain Wall) :

نمای کرتین وال ترکیبی از سه آیتم :

 • الف: پروفیلهای آلومینیوم اختصاصی ( لامل عمودی و ترنزوم افقی )
 • ب : انواع شیشه دو جداره و یا سه جداره ( باترکیب های بسیار متنوع از نظر رنگ و سکوریت و لمینت )
 • ج :  لاستیک های درزبند از جنس EPDM

می باشد .

۲– مزایای نمای کرتین وال (Curtain Wall) در رویت نما(قسمت بیرون سازه ) :

الف : زیبا سازی نما با انتخاب شیشه های رنگی مختلف شامل رنگی ساده و رفلکس با کیفیتهای مختلف تولیدی کشورهای بلژیک و ایران و چین .

ب: جذاب کردن هرچه بیشتر نما با استفاده از مدول های بسیار بزرگ ( در نمای ساختمان استفاده از مدول های بزرگ ضمن ارتقاء کارائی نما از نظر عایق بودن زیبائی نما را چند برابر می نماید .)

ج : محدود کردن رویت داخل ساختمان از قسمت بیرون با توجه به رفلکس بودن ذاتی شیشه های ساده و رفلکس کامل بودن شیشه های رفلکس در طول روز .

نمای کرتین وال نمای کرتین وال نمای کرتین وال | Step Unit 21

۳– مزایای نمای کرتین وال (Curtain Wall) در قسمت داخل سازه :

الف : امکان ایجاد محیط ایده آل با کنترل رنگ و شدت و ضعف نور داخل با انتخاب  نوع شیشه و با توجه به تنوع گسترده رنگ شیشه  و امکان کنترل نفوذ نور به داخل با انتخاب میزان رفلکس .

ب : ایجاد فضای بسیار آرام  متناسب با نوع انتخاب شیشه دو جداره یا سه جداره و با استفاده از تزریق انواع گاز در ما بین لایه های شیشه ها و همچنین تکنیک لمینت .

ج : امکان محاسباتی نمودن مصرف انرژی با انتخاب انواع شیشه دو جداره یا سه جداره با استفاده از نوع شیشه از قبیل سانرژی ( Sunergy )  یا لو – ئی ( Low- E )  و تکنیک تزریق گاز و لمینت .

د : داشتن فضای دید گسترده با توجه به مدولاسیون نمای کرتین وال در ابعاد مدولهای بزرگتر.

ه : زیبائی پروفیل های آلومینیومی عمودی ( لامل ) و  افقی ( ترنزوم ) با توجه به امکان ارائه آنها در انواع رنگ پودری کوره ای ( به روش الکترو استاتیک ) مطابق استاندارد RAL   و همچنین رنگهای بسیار زیبا ی براق و مات به روش آنادایزینگ و همچنین طرح های متنوع دکورال ( چوب ) .

و : مصون بودن از گرد و غبار و امکان نفوذ حشرات ریز به داخل سازه که هم جنبه بهداشت محیط داخل و بهداشت تنفسی را در پی دارد .

۴ بازشوی نمای کرتین وال (Curtain Wall):

در انواع نمای کرتین وال تولیدی این شرکت امکان ایجاد مدول های بازشونده به بیرون و یا داخل به صورت تک حالته و دو حالته وجود دارد.

۵– مزایای نمای کرتین وال (Curtain Wall) از نظر فنی و مهندسی:

الف : ساختار نمای کرتین وال به گونه ای است که هیچگونه بار مرده ای را بر ساختمان وارد نمی کند.بنابراین یکی از مهمترین مزایای استفاده از نمای کرتین وال سبک سازی سازه می باشد.

ب : عایق بودن مطمئن و شکستن پل حرارتی در سازه ها

ج : انعطاف پذیری (Flexibility) نمای کرتین وال در مقابل شرایط جوی از قبیل انبساط و انقباض و تنش های ناشی از فشار باد، فشار ناشی از اختلاف دمای بیرون و درون سازه، نشست سازه، حرکت سازه (مخصوصا در ساختمان های بلند مرتبه) و نیروهای ناشی از زلزله های خفیف.

(انعطاف پذیری نمای کرتین وال (Curtain Wall) ناشی از اجزاء تشکیل دهنده آن و نحوه ترکیب و اجراء آن می باشد )

موارد جالب

نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت | شرکت ساینت نمای کامپوزیت  ACP نمایی است که بخش رویت آن از …

4 نظر

 1. قیمت تمام شده با تخعیف را اعلام بفرمایید

  • سلام

   جهت دریافت قیمت لطفا نقشه های CAD را ارسال فرمایید.در غیر این صورت باید از پروژه بازدید داشته باشیم.

 2. با سلام و احترام
  جهت اجراي نماي شيشه اي مزاحمتون شدم
  ادرس پروژه خيابان ظفر نرسيده به وليعصر پلاك ٣٥٢

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره سریع