خانه » نمای ساختمان » نمای کرتین وال | Face Cap

نمای کرتین وال | Face Cap

نمای کرتین وال (Face Cap)

یکی از زیباترین و مطمئن ترین نماهای ساختمانی که از ترکیب پروفیل های لامل (عمودی) و ترنزوم (افقی) و شیشه های دو جداره یا سه جداره تشکیل می گردد، نمای کرتین وال Face Cap می باشد.از مهمترین خصوصیات این نوع از نمای کرتین وال امکان اجرای آن در ساختمان های با طبقات بسیار زیاد، همچنین آب بند و سیلد بودن آن از قسمت داخل نما و همچنین بیرون نما با استفاده از لاستیک های EPDM می باشد.

در این نوع از نمای کرتین وال حد فاصل مدول های شیشه ای معمولا کاور یا درپوشی آلومینیومی به عرض حدود ۵ سانتی متر قابل رویت می باشد.

 نمای کرتین وال فیس کپ نمای کرتین وال نمای کرتین وال | Face Cap 1466064096 CAG

کرتین وال (Curtain Wall) به معنای دیوار شیشه ای است که ضمن عایق حرارتی بودن با ایجاد فاصله مابین فضای داخل ساختمان ها (سازه )و قسمت بیرون آن نسبت به تامین نور از یک طرف و زیباسازی ساختمان از طرف دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

نمای کرتین وال یکی از مدرن ترین نماهای موجود صنعت ساختمان درقرن اخیر می باشد. با توجه به مشخصات فنی سازه ها و شرایط اقلیمی هر کشور کاربردهای  متفاوتی را شامل می گردد.

۱ساختار نمای کرتین وال (Curtain Wall) :

نمای کرتین وال ترکیبی از سه آیتم :

  • الف: پروفیلهای آلومینیوم اختصاصی ( لامل عمودی و ترنزوم افقی )
  • ب : انواع شیشه دو جداره و یا سه جداره ( باترکیب های بسیار متنوع از نظر رنگ و سکوریت و لمینت )
  • ج :  لاستیک های درزبند از جنس EPDM

می باشد .

۲مزایای نمای کرتین وال (Curtain Wall) در رویت نما(قسمت بیرون سازه ) :

الف : زیبا سازی نما با انتخاب شیشه های رنگی مختلف شامل رنگی ساده و رفلکس با کیفیتهای مختلف تولیدی کشورهای بلژیک و ایران و چین

ب: جذاب کردن هرچه بیشتر نما با استفاده از مدول های بسیار بزرگ ( در نمای ساختمان استفاده از مدول های بزرگ ضمن ارتقاء کارائی نما از نظر عایق بودن زیبائی نما را چند برابر می نماید .)

ج : محدود کردن رویت داخل ساختمان از قسمت بیرون با توجه به رفلکس بودن ذاتی شیشه های ساده و رفلکس کامل بودن شیشه های رفلکس در طول روز .

نمای کرتین وال نمای کرتین وال نمای کرتین وال | Face Cap YCW700 thermally improved commercial curtain wall system۳مزایای نمای کرتین وال (Curtain Wall) در قسمت داخل سازه :

الف : امکان ایجاد محیط ایده آل با کنترل رنگ و شدت و ضعف نور داخل با انتخاب  نوع شیشه و با توجه به تنوع گسترده رنگ شیشه  و امکان کنترل نفوذ نور به داخل با انتخاب میزان رفلکس .

ب : ایجاد فضای بسیار آرام  متناسب با نوع انتخاب شیشه دو جداره یا سه جداره و با استفاده از تزریق انواع گاز در ما بین لایه های شیشه ها و همچنین تکنیک لمینت .

ج : امکان محاسباتی نمودن مصرف انرژی با انتخاب انواع شیشه دو جداره یا سه جداره با استفاده از نوع شیشه از قبیل سانرژی ( Sunergy )  یا لو – ئی ( Low- E )  و تکنیک تزریق گاز و لمینت .

د : داشتن فضای دید گسترده با توجه به مدولاسیون نمای کرتین وال در ابعاد مدولهای بزرگتر.

ه : زیبائی پروفیل های آلومینیومی عمودی ( لامل ) و  افقی ( ترنزوم ) با توجه به امکان ارائه آنها در انواع رنگ پودری کوره ای ( به روش الکترو استاتیک ) مطابق استاندارد RAL   و همچنین رنگهای بسیار زیبا ی براق و مات به روش آنادایزینگ و همچنین طرح های متنوع دکورال ( چوب ) .

و : مصون بودن از گرد و غبار و امکان نفوذ حشرات ریز به داخل سازه که هم جنبه بهداشت محیط داخل و بهداشت تنفسی را در پی دارد .

۴بازشوی نمای کرتین وال (Curtain Wall):

در انواع نمای کرتین وال تولیدی این شرکت امکان ایجاد مدول های بازشونده به بیرون و یا داخل به صورت تک حالته و دو حالته وجود دارد.

نمای کرتین وال نمای کرتین وال نمای کرتین وال | Face Cap 45۵مزایای نمای شیشه ای کرتین وال (Curtain Wall) از نظر فنی و مهندسی:

الف : ساختار نمای کرتین وال به گونه ای است که هیچگونه بار مرده ای را بر ساختمان وارد نمی کند.بنابراین یکی از مهمترین مزایای استفاده از نمای کرتین وال سبک سازی سازه می باشد.

ب : عایق بودن مطمئن و شکستن پل حرارتی در سازه ها

ج : انعطاف پذیری (Flexibility) در مقابل شرایط جوی از قبیل انبساط و انقباض و تنش های ناشی از فشار باد، فشار ناشی از اختلاف دمای بیرون و درون سازه، نشست سازه، حرکت سازه (مخصوصا در ساختمان های بلند مرتبه) و نیروهای ناشی از زلزله های خفیف.

موارد جالب

نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت | شرکت ساینت نمای کامپوزیت  ACP نمایی است که بخش رویت آن از …

3 نظر

  1. خیلی عالی بود.لایک داره

  2. سلام وقت خوش
    درخواست استعلام قیمت نمای شیشه رنگی با طول ۲۰ تا ۲۵ متر وعرض ۸ تا ۱۰ متر در دوطبقه محل اجراء استان گیلان شهرستان استانه اشرفیه است ( البته این بخش مورد استفاده مسکونی ومهمانسرای شرکت است دراینده قسمتهایی دیگری نیز جهت اجراء محیا میشود. لطفا قیمت وشرایط دریافت پیش پرداخت وزمان اجرا چقدر طول میکشد باتشکر۲۸/۱۲/۹۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره سریع