خانه » شیشه دو جداره » شیشه دو جداره

شیشه دو جداره

شیشه دو جداره شرکت ساینت

برای دریافت قیمت شیشه دو جداره کلیک کنید

امروزه آلودگی صوتی از سوی محافل دست اندرکار مانند سایر آلودگی‌ها نظیر آلودگی هوا مورد توجه قرار گرفته و استفاده از شیشه‌های چند جداره از مهمترین روش‌های کاهش این آلودگی به ویژه در شهرهای بزرگ به شمار می‌رود. افزایش چشمگیر قیمت انرژی در سالهای اخیر موجب گردیده است دست اندرکاران صنعت ساختمان به روش‌های کاهش اتلاف انرژی از سطوح خارجی ساختمان رو آورند. از مهمترین مواد مصرفی در ساختمان که نقش بسزایی در کاهش مصرف انرژی دارن، پنجره و شیشه‌های دو جداره ساختمان هستند.استفاده از شیشه‌های دو و چند جداره به میزان قابل توجهی در کاهش اتلاف انرژی مؤثر است و در حد محسوسی هزینه‌های حرارتی و برودتی را کاهش می‌دهد. پنجره‌های عایق استاندارد، ضمن کاهش ۲۵ تا ۴۰ درصدی مصرف انرژی، آسایش حرارتی ساکنین ساختمان را فراهم می‌سازد.

انواع اشکال شیشه در بازار:

 شیشه ساده ، شیشه رنگی ،شیشه رفلکس ،شیشه مات ،شیشه سندبلاست ، شیشه تشعشع پایین ( e-low )،شیشه سکوریت و شیشه لمینت … اما در بین آنها تنها شیشه ای که برای استفاده در محل زندگی و محل کار مناسب می باشد،شیشه دو جداره است  که تا حد قابل قبولی عایق صدا و عایق حرارت می باشد.

شیشه دوجداره شامل دو لایه شیشه می باشد که با spacer ای از جنس آلومینیوم که با مواد جاذب رطوبت جهت جلوگیری از تشکیل بخار بین دو لایه شیشه،پر شده از یکدیگر جدا شده اند و توسط چسبهای بوتیل و پلی سولفاید ، شیشه ها به اسپیسر متصل و فضای خالی آن با گازهای آرگون ،کریپتون و …. پر شده اند .آنچه که در ایران مرسوم است استفاده از گاز آرگون جهت جلوگیری از انتقال صوت و حرارت بین جداره بیرونی شیشه که در تماس با محیط بیرون و جداره داخلی آن که  می باشد.

شیشه دو جداره ساینت شیشه دو جداره شیشه دو جداره

اما اسپیسر چیست؟

یک فاصله انداز (Spacer) قطعه‌ای است که دو قاب شیشه‌ای(شیشه دو جداره) را در یک سیستم پنجره عایق جدا می‌کند و گازی (آرگون) را در بین آنها محفوظ می‌سازد از لحاظ تاریخی فاصله اندازها ابتدا از فلز یا فیبر ساخته می‌شوند که سازندگان در مورد مقاومت بیشتر آنها فکر کرده بودند. همچنین فاصله اندازهای فلزی رسانای حرارتی هستند. (مگر اینکه فلز از لحاظ حرارتی اصلاح نشده باشد)، که قابلیت پنجره عایق را برای کاهش جریان حرارتی کم می‌کنند و ممکن است به تشکیل آب یا یخ در انتهای درز آن بعلت اختلاف شدید حرارتی بین پنجره و هوای محیط منجر شود. برای کم کردن انتقال گرما از طریق فاصله انداز و افزایش عملکرد کلی گرمایی، سازندگان ممکن است فاصله انداز را از مواد کمتر رسانا مثل فوم ساختمانی سازند. یک فاصله انداز که از آلومینیوم ساخته شده است و محتوی یک مانع گرمایی می‌باشد چگالش را در سطح شیشه‌ کاهش می‌دهد و همانطور که بوسیله فاکتور u کلی اندازه‌گیری می‌شود عایق را بهبود می‌بخشد.

  • یک اسپیسر که جریان حرارتی را در پنجره کاهش می‌دهد ممکن است ویژگی‌هایی برای عایق صوتی در جائیکه سروصدای خارجی یک مسئله باشد داشته باشد.
  • معمولاً اسپیسر با ماده خشک کننده برای برطرف کردن رطوبت به دام افتاده در فضای گازی در طول ساخت پر می‌شوند که بموجب آن نقطه شبنم گاز در آن فضا کاهش می‌یابد و از چگالش در سطح ۲ در زمانیکه حرارت بیرون قاب پنجره کاهش می‌یابد جلوگیری می‌کند.
  • اسپیسر ها در انواع سایز ها در بازار موجود است از سایز ۶ , ۸ , ۱۰ , ۱۲ و…..

اسپیسر شیشه دو جداره شیشه دو جداره شیشه دو جداره Chromatech 1

تمام عملکرد گاز به علت جرم اتمی آن می باشد.در حقیقت چون جرم اتمی گاز آرگون بیشتر از هوا می باشد انتقال حرارت در آن کندتر صورت می پذیرد.

رسانایی گرمایی آرگون (۳۰۰ K) 17.72×10-3  W·m−۱·K−۱
رسانایی گرمایی اکسیژن (۳۰۰ K) 26.58×10-3  W·m−۱·K−۱

در پنجره هاي uPVC  می توان از انواع شیشه های تک جداره، دوجداره و سه جداره با قطر از ۶ تا ۳۰ میلیمتر استفاده نمود. همچنین انواع شیشه های ساده، رنگی، رفلکس، خم، جورجین بار، سکوریت و … بر روی در و پنجره هاي uPVC  قابل نصب است.

شیشه دو جداره شیشه دو جداره شیشه دو جداره SWS TT 33mmاستفاده از شیشه دو جداره، سطح صدا را بین ۲۰ الی ۳۵ دسیبل کاهش می‌دهد. متوسط شدت سر و صدا در محیط‌های معمولی زندگی در شهرها در حدود ۶۰ الی ۷۰ دسیبل می‌باشد. از لحاظ علمی صدا با شدت ۶۰ دسیبل به عنوان صدای مزاحم و با شدت ۹۰ دسیبل مضر برای سیستم شنوایی و با شدت ۱۲۰ دسیبل بالاتر از آستانه تحمل بوده که خطرناک تلقی می‌گردد.

 جدول میزان کاهش صوت در شیشه معمولی و شیشه دوجداره صنعتی:
نوع شیشه فلوت ۶ م. م سکوریت ۶ م. م شیشه دو جداره ۶-۱۰-۴ لمینت شیشه دو جداره با یک لایه لمینت شیشه دو جداره با دو لایه لمینت
میزان کاهش ۲۲ ۲۲ ۳۴ ۳۶ ۴۱ ۴۳
شرکت ساینت دارای خط کامل تولید شیشه دو جداره صنعتی می باشد.
دستگاه های تولیدی شیشه دو جداره ما برند شرکت CMS ترکیه اعم از شتسشو ، پرس ، تزریق گاز آرگون و چسب می باشد.
دستگاه شیشه دو جداره شیشه دو جداره شیشه دو جداره CMS Glass machinery for web
 

یک نظر

  1. اقا لینک مطلبو من پیدا نکردم.میشه راهنماییم کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس و مشاوره سریع